Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šárka Stoklásková je hlavní vedoucí a trenérkou sportovního klubu LADYBOX - Kick, o.s.  Zároveň je jednou z prvních žen v ČR, které se věnovaly bojovým sportům jakým je thajský box - kickbox a klasický box. V současné době boxuje již jen příležitostně a především se věnuje trenérské činnosti.

 

Má 20tiletou praxi v oblasti bojových sportů a umění. Začínala s karate a veslováním, v karate pak dosáhla technické vyspělosti černého pásu 1. DAN, a ve veslování trénovala po boku československých reprezentantek a olympioniků. Asi po sedmi letech opouští umění „prázdné ruky“ a začíná se věnovat naplno kontaktním sportům – KICKBOXU a MUAY THAI. Tento tvrdý sport trénuje v začínajícím klubu „Muay Thai Brno“ pod vedením trenéra Karla Kajzra a Henka Sitskoorn (HOLLAND).

Po čtyřech letech tvrdého tréninku MUAY THAI a také převážně z nedostatku soupeřek v thajském boxu a kickboxu přechází na KLASICKÝ BOX. Tímto se historicky zapisuje do České boxerské asociace jako první boxujicí žena v ČR (viz. diplomová práce – historie boxu žen v ČR). Jejím prvním box clubem byl Sportovní Klub Policie Kometa a trenérem pan Karel Malý.

V klasickém boxu konečně nalézá soupeřky a tímto i potřebnou zápasnickou praxi, která je pro vývoj zápasníka/ce velmi důležitá, jelikož jen samotný trénink dobrou zápasníci neudělá. Ovšem v samotné České republice nalézá pouze dvě soupeřky ve své váhové kategorii (72–75kg). Pro nedostatek soupeřek a nabídek od manažera přestupuje do začínajícího boxerského klubu, kde nalézá ty nejlepší trenéry jako je pan Mgr. Elenko Savov a pan Miroslav Kubánek, kteří byli i placenými trenéry BC GAŽI Brno. V tomto klubu trénovali extraligoví boxeři a reprezentanti ČR např.Michal Bilak, těžká váha Petr Horáček, bratři Dezkačovi a jiní (bohužel si už nelze vzpomenout na všechny nadějné boxery a tímto se jim omlouváme).

 Z amatérského boxu pak přestoupila do profesionálního a zvítězila nad Angličankou na body 3:0. Z nedostatku nabídek k profesionálním duelům se začala více věnovat výchově svěřeňkyň. Z finančních důvodů ještě vzala na závěr dva profesionální zápasy. Po této zkušenosti s profesionálním boxem končí a věnuje se studiu na Fakultě sportovních studií MU v Brně. Toto studium zdárně ukončila v červnu roku 2006 a stala se držitelkou trenérské licence A. 1.třídy.
V SOUČASNÉ DOBĚ JE REPREZENTAČNÍ TRENÉRKOU ŽEN ČESKÉ BOXERSKÉ ASOCIACE!

Mezi koníčky Šárky Stokláskové patří THAJBOX-KICKBOX a práce s klienty v ÚSTAVU SOCIÁLNÍ PÉČE, kde pracuje jako vychovatelka v sociálně terapeutické dílně.