Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPORTOVNÍ KLUB LADY BOX – KICK o.s

SK LADY BOX-KICK,o.s., je v evidenci Ministerstva vnitra, dále v České boxerské asociaci, také v Českém svazu full-contactu a ostatních bojových umění. Sportovní klub je jediným box a kickbox klubem, který založila žena. Zakladatelkou Lady Boxu je Šárka Stoklásková (viz.info – trenérka).

Box na první pohled zcela nepřitahuje všechny příznivce sportu a na některé může působit až odpudivě, zvláště pro ženu. Toto ale při správné technice vůbec není pravda. Naopak, box, a zvláště dívčí, má své velké a neopakovatelné přednosti. Je ale potřeba očistit jej od určitých mýtů, pověr a omylů. Velmi přísná pravidla provozování boxu dokáží učinně zabránit vzniku zranění, jehož míra je obvykle nepoučenou veřejností považována za velmi vysokou, ale zcela neoprávněně! Naopak větší procento zranění bývá např. v hokeji, nebo ve fotbale, které obvykle za „tvrdé“ sporty považovány nebývají. Často bývá ženský box chápán jako atrakce nebo dokazování, že ženy jsou lepší jak opačné pohlaví. Tohle je ovšem další omyl.

ŽENA vs. MUŽ

V minulosti některé ženy vstupovaly do těchto srovnávacích zápasů. Já osobně těmto „šaškárnám“ nefandím! Na to mám takovou svoji poučku:

Trénovaná žena je schopna soupeřit s netrénovaným mužem, ale pokud je tato žena skutečnou sportovkyní, nemá zapotřebí se srovnávat s muži!

Nejde o to, aby ženy – boxerky porážely své mužské partnery, to ani není fyzicky možné. Mužský box je založen na specifické síle, zatímco žena svou bojovnost staví spíše na menších zápasových zkušenostech. Proto tedy v ženském i mužském boxu jde vždy o poněkud odlišný typ boje a o rozvíjení odlišných vlastností. Ženský box je tedy něco zcela jiného než box mužský a není správné ani odborně možné jej směšovat!

PROGRAM LADY BOX KLUBU NA ROK 2009

1. Propagace dívčího boxu a kickboxu formou letáčků, informačních zpravodajů, zviditelnění v mediích (rozhlas, televize) a na internetu apod.

2. Pomoc rozvoji dívčího boxu zabezpečením vhodných pomůcek pro trénink v klubu.

3. Podpora zdravého životního stylu (zdravá životospráva, odmítání dopingu a drog) a tímto i rozvíjení zdravých životních návyků, tedy i prevence a boj proti drogovým závislostem u mládeže.

4. Cílem je mimo kondičně rekreačního provozování boxu a kickboxu žen i mužů také i úspěšná výchova závodnic a závodniků k soutěžím, které jsou pořádány asociacemi boxu a kickboxu a to jak v rámci republiky, tak i v mezinárodních a světových soutěžích.

Specializujeme se na tyto tři formy tréninku:

1. výuka BOXU

2. výuka KICKBOXU

3. výuka ORIENTÁLNÍHO BOXU

Adresa tělocvičny:

Brno – ulice Křenová 19, budova 15 (bývalá Mosilana), 4.patro. Vchod je i ze Špitálky (JENA nábytek).

NABÍZÍME:

CELOROČNÍ NÁBOR NOVÁČKŮ !

  • TRÉNINKY KOLEKTIVNÍ I INDIVIDUÁLNÍ
  • KONDIČNÍ I ZÁVODNÍ TRÉNINKY BOXU,KICKBOXU a ORIENTÁLNÍHO BOXU.
  • BOJOVÉ UMĚNÍ AIKIDO – www.yoshinkan-aikido.cz
  • BOJOVÉ UMĚNÍ SEBEOBRANA
  • PRONÁJEM SÁLU NA BOJOVÉ SPORTY